אחסון אתרים בודד או ריסיילר מה כדאי?

שאלת השאלות כי באמת זה משתנה בהתאם לדרישה של האדם, אבל בפוסט זה ננסה לענות לכם על השאלה ככל הניתן.
וגם ניתן לכם כמה יתרונות עבור ריסיילר לעומת אחסון אתרים בודד.

כמה אתרים יש לנו – כלל ברזל
כאשר אנו נעמדים בהחלטה בין אחסון אתרים לבין ריסיילר אנו צריכים קודם כל לחשב את כמות האתרים הקיימת, ואת כמות האתרים העתידיים לבוא (בהערכה מסוימת).

לדוגמא במידה ויש ברשותינו אתר אחד ייתכן שנבחר באחסון אתרים בלבד וזה יספיק לנו, לגיטימי מאוד.
אך במידה ויש לנו בין 5-10 אתרים ואף יותר רצוי שיהיה ברשותינו ריסיילר. (איך אומרים? פרטנר אמין.)

אחסון אתרים בודד או ריסיילר מה כדאי

אבטחה מפני פריצות (בעיקר FTP)
כאשר יש לנו יותר מאתר אחד וברשותינו אחסון אתרים בודד הדבר מתבטא בצורה מאוד מסוכנת ברמת האבטחה, במילים אחרות במידה ויפרצו לנו ל-FTP יהיה לפורץ גישה ליותר מאתר אחד וזאת באמצעות שורש התיקיות.

דוגמא:

/home/myhost/
domain.com.
domain2.com.

זה מה שהפורץ יראה ויקבל גישה אליו באותו הרגע, ובכך במקום פריצה של אתר בודד, תקבלו תוצאה של פריצה בשני האתרים.

לעומת זאת ריסיילר מאפשר לנו לחלק מספר אתרים למספר חשבונות וכן גם חשבונות ה- FTP שונים, וזה מעניק לנו קצת יותר אבטחה וסדר, המכונה גם חדרים.

באותו עניין רצוי שיהיה ברשותינו מערך אבטחה מקיף, כולל הגנה מפני DDOS ושאר איומי רשת.

ולסיום הינה מספר יתרונות של חשבון ריסיילר על פני חשבון אחסון אתרים רגיל:

הוספת רכיבים – דומיינים, מסדי נתונים, FTP, לבד ובצורה פשוטה וקלה ללא עיקובים מצד בעל האחסון חוסך בזמן המתנה יקר.

הנפקת תעודות SSL בחינם ובקלות – יצירה והנפקה של תעודות SSL בחינם וללא הגבלה, כלומר לא תצטרכו לערב את בעל האחסון ותוכלו ליצור לאיזה אתר שתרצו בכל זמן נתון תעודות SSL.

שטח אחסון תעבורה ושאר הרכיבים – לרוב לעומת אחסון אתרים בודד חשבון ריסיילר מעניק לרוב שטח דיסק ותעבורה גדולה יותר, מה שמכנה לנו יתרונות רבים.

צריכת משאבים ושליטתם – לרוב באחסון בודד כאשר אנו מגיעים למכסה המשאבים המקסימלי המערכת באופן אוטומטי משהה את החשבון, אך בריסיילר אתם תוכלו לדאוג שבמידה וחשבון מסוים מגיע למשאבים המקסימליים שלו החשבון לא יושהה, או לחלופין תוכלו להגדיר לכל חשבון משאבים ללא הגבלה גם אם החשבון שלכם מוגבל בשטח ותעבורה.

ניהול אתרים וחשבונות תחת פאנל ניהול ייחודי – בפאנל אחסון רגיל יהיה לכם האופציה אולי לנהל כמה אתרים אך מחשבון בודד ויחיד אופציה לא נוחה ולא מאובטחת כלל, לעומת זאת בריסיילר תוכלו לנהל את רשימת האתרים שלכם תחת חשבון ייעודי ובצורה נוחה ומסודרת. כמו כן גם הגישה הרבה יותר נוחה ותוכלו לנהל את כל רשימת האתרים המשויכים לאותו חשבון. וכמו כן להפיק משתמש ייעודי לכל אתר ולקוח כולל פאנל אישי.

גיבויים – גיבוי יומי ושבועי מתבצע לשני סוגי התוכניות, אך עניין השחזור או קצת שונה.
כאשר תבצעו שחזור באחסון בודד השחזור יבוצע על כל האתרים הנמצאים בשרת. אך בריסיילר תוכלו לבצע שחזור לאתר ספציפי שתבחרו.

DNS מותאם אישית – בחשבון אחסון רגיל ופשוט אין אופציה להתאים את ה- DNS באופן ייחודי לכם, אבל בריסיילר האופציה קיימת, ואפילו ניתן להגדיר לכל חשבון DNS מותאם שזה יכול לעזור גם בקידום של האתר.

מיתוג – בריסיילר ניתן למתג את הפאנל, את העיצוב שלו ואת הלוגו לפי הבחירה שלכם, הדבר יכול לסייע במידה ואתם בוני אתרים או מעצבים. חשוב לציין שזה לא תמיד אפשרי זה תלוי עם בעל השרת נותן לכם את ההרשאה הזו וזה משתנה מפאנל לפאנל.

אנו רוצים להגיד כמה דברים נוספים, אנו לא נגד אחסון אתרים בודד אך אנו חושבים שבמידה ויש לנו מעל אתר אחד אז ריסיילר יעשה את העבודה ברמה טובה יותר בעיקר ברמת האבטחה והקידום.

אז מקווים שעזרנו לכם אפילו במעט לבחירת האחסון המתאים עבורכם, בהצלחה.

אודות

Host Fast הינה חברה לאחסון ואירוח אתרים. מתמחה בהיבטי האבטחה לשרתים.